1η Παγκρήτια Συνάντηση Εκπαιδευομένων & Εκπαιδευτών Σ.Δ.Ε.

Την Κυριακή 17/02/2019 το Σ.Δ.Ε. Χανίων με τα Παραρτήματα Κισσάμου και Αλικιανού, συμμετείχαν στην 1η Παγκρήτια Συνάντηση Εκπαιδευομένων και Εκπαιδευτικών Σ.Δ.Ε. που πραγματοποιήθηκε στο Πανεπιστήμιο Ρεθύμνου, με θέμα: «Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας: Καινοτομίες στην εκπαιδευτική πράξη». Το παράρτημα Κισσάμου παρουσίασε έναν χορευτικό χαιρετισμό από την ντόπια παράδοσή μας. Εκπαιδευόμενοι και εκπαιδευτές είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν Σχέδια Δράσης των άλλων Σχολείων Δεύτερης Ευκαιρίας και να ανταλλάξουν απόψεις.
Ευχαριστούμε θερμά την Περιφέρεια Κρήτης, τον κ. Γιάννη Παρασύρη (Αντιπεριφερειάρχη Παιδείας, Διά Βίου Μάθησης & Απασχόλησης) και την κ. Ειρήνη Αντωνίου (Διευθύντρια του ΣΔΕ Ρεθύμνου) για τη διοργάνωση και τη φιλοξενία.

pagkritia sinantisi sde1
rethimnod