Καλωσόρισμα Α΄ Κύκλου στο Σ.Δ.Ε. Χανίων για το σχολικό έτος 2019-2020

Με μεγάλη χαρά έγινε η υποδοχή των εκπαιδευόμενων του Α΄ κύκλου της έδρας για το σχολικό έτος 2019-2020 το διήμερο 26-27 Σεπτεμβρίου 2019. Η διοργάνωση περιελάμβανε αρχικά ενημέρωση για τη λειτουργία του Σ.Δ.Ε. από τον υποδιευθυντή Δρ. Μπούρδα Δημήτριο. Στη συνέχεια τον λόγο πήραν εκπαιδευόμενοι/ες του Β΄ κύκλου που αποτίμησαν πολύ γλαφυρά την περυσινή τους εμπειρία, ενθαρρύνοντας έτσι τους καινούριους εκπαιδευόμενους στο ξεκίνημά τους. Ακολούθησε πλούσιο κέρασμα επίσης εκ μέρους του Β΄κύκλου. Την επόμενη μέρα οι εκπαιδευόμενοι του Α΄ κύκλου, σε ομάδες,  έπαιξαν παιχνίδια γνωριμίας και αντάλλαξαν μαθητικές αναμνήσεις. Στο τέλος συμφωνήθηκε από κοινού το συμβόλαιο της εκπαιδευτικής διαδικασίας  με τα “θέλω” και “δε θέλω” της ομάδας. Ξεχώρισε το “Θέλω να τα μάθω όλα”!

Καλή χρονιά σε όλους  με υγεία και δημιουργική συνεργασία!

Γράψτε ένα σχόλιο