ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΚΙΣΣΑΜΟΥ ΣΔΕ ΧΑΝΙΩΝ

Η μαθητική μας κοινότητα, το βράδυ της Τετάρτης, 16/01/2019, γιόρτασε την πρόσφατη έλευση του 2019 με την κοπή της βασιλόπιτας μας. Η παγωμένη βραδιά δεν μας πτόησε. Στο προαύλιο οι εκπαιδευόμενοι άναψαν τις ανάλογες πυρές για την προετοιμασία της αναμενόμενης ευωχίας. Γευτήκαμε τις δικές τους δημιουργίες, το σχολείο μας γιόρταζε! Οι μαθητές μας κάνουν πράγματι έναν άθλο!

Μετά από κάθε σκληρή μέρα βιοπορισμού έρχονται το βράδυ για να πάρουν τη δεύτερη ευκαιρία στη γνώση και στην εκπαίδευση και την αξίζουν όπως πρέπει να την αξίζει ο άνθρωπος που κάνει υπέρβαση!

Χαρήκαμε ιδιαίτερα με την παρουσία του Δημάρχου της Κισσάμου κ. Θεόδωρου Σταθάκη και του κ. Βασίλη Γλαμπεδάκη. Επίσης,  παραβρέθηκαν ο Διευθυντής του ΣΔΕ Χανίων κ. Κώστας Καραμπάσης και οι εκπαιδεύτριες του Παραρτήματος: κ.  Παντούλα, κ. Σαουνάτσου, κ. Μανουσάκη, κ. Χουρδάκη.

Ας είναι αυτή η εκπαιδευτική χρονιά γεμάτη τέτοιες πινελιές χαράς και αισιοδοξίας.

pita1
pita2